Oczyszczanie wodorowe to jeden z najnowszych zabiegów medycyny estetycznej w zakresie przeciwdziałania starzeniu się skóry. Ze względu na to, że coraz więcej klientek jest zainteresowanych właśnie tymi zabiegami, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w urządzenia do jego przeprowadzania. Jedynie sprzęt renomowanych marek może przynieść spektakularne efekty, dlatego warto postawić na najlepszych.
Peeling wodorowy – charakterystyka
Oczyszczanie za pomocą wody wodorowej polega na wprowadzeniu w głąb skóry bardzo małych cząsteczek aktywnego wodoru. Te z kolei niezwykle dokładnie oczyszczają komórki skóry oraz neutralizują wolne rodniki, co sprawia, że kuracja za pomocą wodoru jest bardzo skuteczna. Warto zresztą przypomnieć, że ten pierwiastek jest najprostszym i najczystszym elementem występującym we wszechświecie, a badania nad jego wpływem na ciało człowieka pokazują, iż jest on niezwykle skutecznym antyoksydantem, pozwalającym na zachowanie młodej skóry przez długi czas.
Wodór wprowadza się do skóry za pomocą strug wody poddanych wysokiemu ciśnieniu. Mała masa oraz niewielki rozmiar cząsteczek sprawiają, że mogą one dotrzeć do głębokich struktur skóry. Dzieje się to wraz z procesem elektroporacji, czyli zastosowaniu impulsów elektrycznych w celu wytworzenia kanałów w głąb skóry dla substancji aktywnych.
Wskazania do zabiegu
Peeling wodorowy można zastosować w przypadku kobiet oraz mężczyzn, niezależnie od ich wieku. Kuracja ta jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, których skóra jest narażona na działanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, na przykład smogu. Zaleca się wykonanie oczyszczania wodorowego cery zmęczonej, szarej i pozbawionej blasku oraz takiej, która wymaga dogłębnego oczyszczenia. Ponadto warto przeprowadzić zabieg dla skóry odwodnionej lub suchej. Ze względu na to, że nie ma tutaj właściwie żadnych przeciwwskazań co do rodzaju skóry, peeling wodorowy może być skuteczny również w przypadku cery tłustej, trądzikowej oraz naczynkowej.
Przeciwwskazania
Oczyszczanie wodorem uznaje się za zabieg bezpieczny, jednak również w jego przypadku istnieją przeciwwskazania. Są nimi przede wszystkim alergie, nowotwory, nadwrażliwość na działanie prądu, cukrzyca oraz epilepsja. Nie zaleca się wykonywanie go również w przypadku występowania infekcji, opryszczki oraz stwierdzonej nadmiernej wrażliwości na obecność instrumentów medycznych i elektronicznych w ciele. Nie jest wskazany u kobiet w ciąży lub w trakcie karmienia piersią.
Jakie urządzenie wybrać?
Obecnie do wyboru mamy kilka urządzeń pozwalających na wykonanie peelingu wodorowego. W zależności od swojego typu oraz zaawansowania sprzęt ten pozwala na wykorzystanie szeregu funkcji. Należą do nich między innymi: peeling wodorowy, oczyszczanie wodne, aplikowanie substancji aktywnych (również czystego kwasu hialuronowego), zastosowanie ultradźwięków lub fal radiowych, wykorzystanie głowicy ciepło/zimno dla stymulowania skóry do lepszego funkcjonowania. Te opcje powinny znajdować się na wyposażeniu podstawowego aparatu do wykonania kompletnej terapii peelingiem wodorowym. Warto jednak pamiętać, że urządzenia drugiej generacji pozwalają również na przeprowadzenie liftingu za pomocą ciepła, wspomagającego poprawę napięcia skóry i lepszej stymulacji włókna kolagenowego.
Decydując się na zakup sprzętu do peelingu wodorowego musimy pamiętać także o takich kwestiach jak szkolenie, obsługa posprzedażowa (transport, serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny) i możliwość odbycia konsultacji telefonicznych. Wybrany przez nas dystrybutor powinien zapewnić wsparcie techniczne przez cały czas użytkowania urządzenia.
Źródło: https://medikapoland.pl/pl/25-peeling-wodorowy-sprzet