Kosmetyki i dermo kosmetyki – jaka jest różnica

0
1790
dermokosmetyki

Dermokosmetyki, znane również jako kosmetyki dermatologiczne czy kremy apteczne, to środki z pogranicza medycyny oraz kosmetologii. Czasem nazywane są jako kosmeceutyki, ponieważ wykazują działanie nie tylko pielęgnacyjne, ale oraz medyczne. Ważnym zadaniem kosmetyków dermatologicznych jest pomoc w leczeniu kłopotów skórnych, jednak nie są żadne przeciwwskazania do stosowania ich do pielęgnacji skóry zdrowej.

Dermokosmetyki – czym są?

Dermokosmetyki, a to kosmetyki, które możemy nabyć tylko w aptekach, pomimo skojarzeń wpływających na rzecz w kontakcie z ich nazewnictwem – nie są lekami.Ich ważnym zadaniem jest specjalistyczna ochrona i łagodzenie podrażnień. Powstały z dbają o danych potrzebach skóry problematycznej, w tym bardzo wymagającej – atopowej. Działanie terapeutyczne jest w ich wypadku drugorzędne.

kosmetyki a dermokosmetyki jaka jest różnica

Zwykłe kosmetyki a dermokosmetyki

Dermokosmetyki produkowane są w sterylnych warunkach. Można wręcz powiedzieć, iż mechanizm wytwórczości kosmetyków dermatologicznych przypomina tenże ważny dla tworzenia preparatów. Środki takie powstają pod czujnym okiem specjalistów – dermatologów, kosmetologów oraz chemików. Od zwykłych kosmetyków dermokosmetyki różnią się w szczególności składem. Są one wartości hipoalergiczne, a nie powodują reakcji uczuleniowych skóry. Są one wolne od substancji, takich jak barwniki, olejki eteryczne lub środki zapachowe. Ponadto, dermokosmetyki w swoim składzie mają więcej elementów bioaktywnych, niż zwykłe kosmetyki. Generalnie, kremy na pierwszym miejscu są celom ochronnym oraz zapobiegawczym, i ich charakter terapeutyczny jest uznawany za drugorzędny. Dermokosmetyki są wykorzystywane przede wszystkim do poprawy urody, natomiast mają również wartości medyczne. Dotyczy to niejednokrotnie środków wykorzystywanych przy schorzeniach skóry, takich jak atopowe zapalenie skóry. Dermokosmetyki często są bezzapachowe, bezbarwne a nie zawierają elementów mogących spowodować podrażnienie skóry lub uczulenie. Kosmetyki dermatologiczne praktycznie nie zawierają konserwantów. Bazują na wodzie termalnej, która jest dużym źródłem substancji mineralnych – selenu, żelaza, manganu oraz cynku. W współzależności od rodzaju, kosmeceutyki potrafią mieć wysokie natężenie witamin z grupy B, witamin A, E oraz C (czyli antyoksydantów), lipidów i elementów pochodzenia roślinnego, takich jak aloes, zielona herbata, soja, jeżówka, oczar wirginijski, miłorząb japoński, lub żeńszeń. Dermokosmetyki wykazują działanie przeciwzapalne, łagodzące, odżywiające i kojące, więc są doskonałe dla skóry wrażliwej. Dermokosmetyki, z racji tego, iż są dostępne raczej w aptekach niż zwykłych drogeriach, decyduje się te jako kosmetyki apteczne. Jako iż nie powodują podrażnień, potrafią być z powodzeniem wykorzystywane do pielęgnacji skóry dzieci i kobiet ciężarnych. Nie należy również zapominać o ich wartościach hamujących procesy starzenia się skóry. Warto wyposażyć się w dermokosmetyki fotoochronne, jakich można stosować również przed wyjściem na plażę, jak oraz na co dzień. Wybór dermokosmetyku jest uzależniony od posiadanych zaburzeń skóry, typu oraz stanu cery, pory roku, a nawet trybu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here