slodycze endorfiny

Znać swoje możliwości, jeśli jesteś ofiarą Błąd w sztuce lekarskiej

Wiedząc, co robić, a tym bardziej na co zwracać uwagę, gdy masz do czynienia z błędów lekarskich może być prawdziwą zagadką dla ludzi niezbyt obeznanych z problemów medycznych.

Ściśle mówiąc, definicja prawna błędu lekarskiego stwierdza, że ??"... zaniedbań zawodowych przez działania lub zaniechania przez pracownika służby zdrowia, w których opieka przewidzianego odbiega od przyjętych standardów postępowania w środowisku medycznym i powoduje szkody dla pacjenta." Mogą to być niewłaściwe, niewykwalifikowanych, lub zaniedbania leczenia pacjenta w ramach leczenia lekarza, dentysty, pielęgniarki, farmaceuty lub innego pracownika służby zdrowia. Normy i przepisy dotyczące błędów lekarskich okazały się różnić od kraju i kompetencji w poszczególnych krajach.

Jeśli uważasz, że Ty lub bliska osoba cierpi z powodu złego traktowania lub niewłaściwego rozpoznania od błędów lekarskich, istnieją pewne konkretne kroki, które można podjąć. Przede wszystkim staramy się kształcić się jak można o kondycji jesteś cierpiących. Można znaleźć te informacje w Internecie lub za pośrednictwem innych dróg, takich jak biblioteki publiczne, w których można uzyskać dostęp do definicji medycznych. Upewnij się, że rozumiesz dokładnie to, co jest każdy termin lub wyrażenie medyczną, która wykorzystuje lekarz, dzięki czemu jest całkowicie zrozumiały dla ciebie jako profesjonalisty niemedycznych.

Następnym krokiem jest badanie tylko tam, gdzie można by uznać jako "standard opieki", który jest związany z typem opieki medycznej, oczekuje się, że lekarz dostarczyć, w świetle każdego konkretnego stanu pacjenta cierpiącego. Jeśli pacjent otrzymuje opieki lub leczenia, która różni się znacznie od normy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że może mieć do czynienia z błędów lekarskich.

Artykuł dzięki: